Výborný úvod zápasu

MŠK BK Žiar nad Hronom  – MBK ŽU Žilina 69 : 93 (25:20, 14:24, 16:27, 12:22)
Body: Minárik Maroš 24b., Rozim Róbert 14b., Fábry Tomáš 14b., Tkáč Lukáš 5b.,  Nemčok Tomáš 4b., Skladan Štefan 4b., Kašša Vladimír 4b.,
Hrali: Kaňa Peter,

Dnes sme otvorili zápas vo veľkom štýle. Výborne sme bránili, dobre sme strieľali, ale hlavne sme hrali rýchlo a kolmo dopredu a dosahovali sme ľahké koše. Ťažkého súpera sme prekvapili a prvú štvrtinu sme dokázali vyhrať. Podobne sme pokračovali aj v druhej štvrtine až do 17 minúty, keď sme stratili 4 prihrávky a zahodili 2 jasné šance na skórovanie a dostali sme Žilinu na koňa. Polčas sme prehrali o 5 bodov.
V druhom polčase sa rozohral skúsený Ondro Šoška a svojimi 10 bodmi po sebe tento skúsený pivot natiahol náskok súpera až na 20 bodov a zápas bol rozhodnutý. Napriek tomu sme sa nevzdávali chlapci bojovali ďalej a zápas dohrali so cťou. Dokázali sme v závere dať ešte pár trojek a zmenou obrany sme zápas zastabilizovali na konečný 24 bodový rozdiel.
Našim chlapcom dnes patrí za predvedený výkon poďakovanie dali do zápasu všetko čo v nich bolo, ale jednoducho súper bol dnes proste nad naše sily a treba mu zagratulovať k víťazstvu.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

Posledný domáci zápas v tejto sezóne.

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 68:100 (25:29, 17:25, 17:21, 9:25)
Body: Rozim Róbert 26b., Minárik Maroš 20b., Skladan Štefan 6b., Kašša Vladimír 6b., Nemčok Tomáš 5b., Tkáč Lukáš 5b.,
Hrali: Kaňa Peter, Fábry Tomáš

Tak ako včera tak aj dnes sme so silným súperom dokázali držať krok len prvý polčas. Dnes sme ešte viac doplatili na menšiu rotáciu hráčov. Ťažko sa nám hrá, keď nám chýbajú hráči zo základnej rotácie. Obidva dni sme vlastne odohrali len z jedným vysokým hráčom. Niektorí naši hráči museli počas víkendu alternovať na všetkých pozíciách, za čo im patrí moje uznanie. Náš súper nás dnes prekonával hlavne v úspešnosti streľby z perimetra. My sme sa snažili riešiť obranu rôznymi taktickými variantmi. Niekedy sa nám to aj darilo ale čím viac sa blížil koniec zápasu, naši chlapci strácali sily a súper nás ničil svojou  úspešnou streľbou.
Dnes sme odohrali posledné domáce zápasy v sezóne, týmto by som sa chcel poďakovať  žiarskemu divákovi za to, že nás počas celej sezóny prišiel podporiť a povzbudiť. Hlavne na sobotných zápasoch sme mali peknú návštevnosť. Dúfam, že vás chlapci svojou hrou dokázali  zabaviť a že sa náš basketbal páčil. Tento rok sa nám podarilo postúpiť do prvej osmičky a tam nás už čakali len silní súperi. To je ale to, čo naše mladé družstvo potrebuje a čo nás môže posúvať dopredu.  Ešte raz ďakujem aj za chlapcov za peknú atmosféru na domácich zápasoch a tešíme sa na zápasy v budúcej sezóne.