Výborný basketbal na úvod sezóny

MŠK BK Žiar nad Hronom – MŠK Iskra Petržalka Bratislava 88 : 97 PP  (20:27, 22:13, 27:25, 16:20, 3:12)
Body: Maroš Minárik 24b., Róbert Rozim 18b., Tomáš Nemčok 15., Maroš Vrtík 9b., Daniel Javúrek 6b.,Vladimír Kašša  4b., Dávid Krč2b., Lukáš Tkáč 2b.,
Hrali: Tomáš Fábry, Marek Páleník, Eduard Rajnoha

Prvý zápas sezóny sme odohrali proti skúsenému družstvu Petržalky. Úvod zápasu nám vôbec nevyšiel. Po neúspešných strelách sme prehrávali 0:7. Postupne sme však hru začali vyrovnávať a kvalitnou obrannou hrou na perimetri sme sa dostali do zápasu. Súper bol fyzicky veľmi silný, čo nám robilo veľké problémy hlavne v obrannej hre vo vymedzenom území. Hosťujúci hráči dosahovali ľahké koše najmä s pod koša. Neskôr sme správne zvolenou taktikou začali brániť tieto situácie a keď sme sa donútili k prvej a druhej rotácii v obrane tak sme získali loptu a dosiahli sme ľahké koše s rýchleho protiútoku. Hra sa musela prítomným divákom páčiť, určite mala kvalitu  prvej ligy. Veľká škoda, že sme si nedokázali vybudovať vyšší náskok v tretej štvrtine, držali sme si len 5-6 bodový rozdiel a tak v záverečnej štvrtine prišla na radu veľká dráma. Víťazstvo sme mali na dosah ruky, škoda nepremenených trestných hodov 8 sekúnd pred koncom. Po tom prišlo na radu predĺženie, kde sa prejavila naša menšia skúsenosť a frustrácia z premárnenej šance na víťazstvo. My sme nedokázali v predĺžení premieňať otvorené strely ,čo súper využil a zápas pohodlne dohral a zaknihoval si u nás víťazstvo. Netreba však zúfať aj keď prehra nás veľmi mrzí. Máme pred sebou ešte množstvo zápasov, v ktorých musíme podať kolektívnejší výkon a verím , že víťazstvo určite príde.

Nedeľa 25.09.2016
Opäť tesná prehra v domácom prostredí.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ŠKP Štart Bratislava 77 : 78  (19:26, 20:16, 18:19, 20:17)
Body: Tomáš Nemčok 22b., Maroš Minárik 16b., Róbert Rozim 14b., Maroš Vrtík12b.,Jozef Oravec 5b., Lukáš Tkáč 5b., Daniel Javúrek 4b.
Hrali: Marek Páleník, Eduard Rajnoha

Dnes sme opäť odohrali v celku kvalitný zápas. Škoda že sme opäť v závere nemali kúsok športového šťastia, aby sme ho doviedli do víťazného konca. Ku cti nám slúži to, že sme sa dva krát vrátili do zápasu po tom ako nám súper odskočil dokonca až na 15 bodový rozdiel. Je vidno že naša hra má fazónu, ale len vtedy ak hráme organizovaný a rýchly basketbal, to nám svedči. Škoda, že sa v niektorých fázach hry snažíme hrať individualisticky a sebecky. Práve to nás zabíja. Musíme sa vyvarovať takým to úsekom v našej hre. Náš najväčší problém dnes však bolo premieňanie trestných hodov a otvorených streleckých pozícii.

Máme za sebou ťažký a tak trochu nešťastný víkend, keď v sobotu sme mali zápas vo svojich rukách a po neúspešných trestných hodoch sme prehrali po predĺžení a v nedeľu sme opäť šestkami v závere mohli vyrovnať no nestalo sa tak a prehrali sme o bod.
Tieto tesné prehry nás však nesmú rozleptať, musíme sa dať do kopy ako tím a ísť tvrdo za víťazstvami v ďalších zápasoch.

Tréner: Karol Kučera