Starší žiaci v prvom zápase neúspešne na palubovke Prievidze

Sobota 10.10. 2020 1. liga starších žiakov

MBA PRIEVIDZA : ŽIAR NAD HRONOM  94:86 (45:45)

BODY: Horváth Filip 27 (3), Kartík Marian 17(1), Kret Matej 14, Kaša Alex 10, Caban Lukas 10, Valent Matej 5 (1), Juhasz Bruno 3
HRALI: Kondra Alexander, Melaga Matúš, Kňažko Marek, Barcík Jakub

V prvom zápase celoslovenskej ligy starších žiakov hráči MŠK BK Žiar nad Hronom vycestovali za súperom do Prievidze. Hneď v prvých minútach zápasu si domáci svojou rýchlou hrou a prechodom do útoku  vypracovali desaťbodový náskok. Bol to dôsledok nekoncentrovanosti a neochoty niektorých hračov zaradiť vyšší stupeň, vrátiť sa čo najrýchlejšie do obrany a reagovať na vzniknuté presilové situácie po našich stratách a neúspešných zakončeniach. Po oddychovom čase, ktorý musel nasledovať sa hra žiarčanov čiastočne zmenila. Chlapci  dokázali pokryť súpera na perimetry ale problémy im robila hra 1 na 1, kde nedokázali ubrániť svojho hráča, ktorý vo väčšine prípadov dokázal skórovať, pričom bol aj faulovaný. Už do polčasu si naši hráči nazbierali veľa zbytočných faulov, čo im v druhej časti hry dosť zväzovalo ruky.

Po polčase 45:45 sa zápas začínal od začiatku. No ani v tejto časti hry sme sa nedokázali vyhnúť veľkému množstvu stratených lôpt po vlastných chybách a taktiež fatálnemu zlyhaniu v obrane a obranných činnostiach, keď hráči v niektorých momentoch nemali ani predstavu kde sa nachádza ich hráč. Keď sa k tomu v tretej štvrtine úplne zbytočnými dvoma faulami mimo trojkového územia vyfauloval náš kľúčový hráč a pre chorobu a zranenia nemohli hrať ďalší 4 hráči, bolo veľmi ťažké držať krok s domácim rozbehnutým tímom.

Nastrieľať súperovi 86 bodov na jeho palubovke je viac ako potešujúce a chlapcov treba za to pochváliť. No naopak za obranu, v ktorej sme vždy dominovali si zaslúžime palec dole, ako aj za plnenie pokynov a dodržiavanie hernej disciplíny.

Tréner: Juraj Horváth