Prehra kadetov na domácej palubovke

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Liptovský Mikuláš 69:84 (22:23, 40:35, 56:57, 69:84)
Body: Kucej 27, Golebiowski 14, Greguš 9, Novák 8, Grochal 6, Kotlárik 5
Hrali:  Švec, Király, Šonkol

V sobotu podvečer nastúpili kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom na domácej palubovke proti súperovi  z Liptovského Mikuláša. Pred domácim publikom boli odhodlaní podať čo najlepší výkon a zapísať si prvé body za víťazstvo. Do zápasu chlapci vstúpili koncentrovane, plnili si svoje úlohy a hlavne hrali kolektívne.  Polčas vyhrali o päť bodov, čo ich však stálo veľa síl. Po polčase sa Žiarčania pomalšie rozbiehali, ale dokázali si vedenie udržať aj v tretej štvrtine, aj keď len o bod. V poslednej 10-minútovke sa obraz hry úplne zmenil. Ustráchaný, alibistický a nekolektívny výkon našich chlapcov naštartoval súpera, ktorý dokázal využiť každú našu chybičku. Súper celý zápas hral zónovú obranu a nepustil Žiarčanov do útočného doskakovania. Hráči si dokázali vypracovať voľné strely, ale okrem Kuceja (4 trojky) sa nikto nedokázal presadiť za tri body. Nepremenené strely nemal kto doskakovať a za celý zápas zaznamenali len päť útočných doskokov, čo sa vo veľkej miere podpísalo na prehre. Naopak nechuť sa popasovať so súperom sa preniesla aj pod domáci kôš, kde si súper doskakoval lopty ako chcel. Zlatým klincom celého zápasu boli trestné hody. Z 30 pokusov premenili len 13 (43%), za čo by sa nemuseli hanbiť možno chlapci v prípravke. Keď si chlapci uvedomia, že zápas sa hrá 40 minút a ani o sekundu menej a zvýšia svoje tréningové nasadenie, určite sa to odzrkadlí v lepšom zvládnutí posledných minút zápasu.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej