Mladší žiaci

Mladší žiaci vycestovali v sobotu 29.10.2016 na svoje ďalšie dva zápasy k súperovi do Banskej Bystrice. Do zápasov nastúpili s cieľom zvíťaziť. Úvod prvého zápasu bol trochu rozpačitý, čo sa prejavilo aj na skóre. Súperovi  dovolili vytvoriť si 10 bodový náskok a ten si dokázali Bystričania udržať do polčasu. Potom sa ale chlapci prebrali a začali sa baviť basketbalom, čo sa postupne odzrkadlilo aj na skóre.  Súpera sme agresívnou obranou doslova zdeptali a zápas sme doviedli do víťazného konca aj napriek tomu, že niektoré verdikty rozhodcov boli veľmi zaujímavé.
Do druhého zápasu nastúpili chlapci s cieľom nedať súperovi šancu zvíťaziť ani v druhom zápase. Prvá štvrtina bola síce vyrovnaná, ale bola len otázka času kedy súper odíde po fyzickej stránke.  Do polčasu sme súperovi ušli na rozdiel 15 bodov, čo bolo rozhodujúce. Aj napriek niekoľkým pokusom Bystričanov o zvrat v zápase  si Žiarčania náskok s prehľadom udržali.  Znovu chlapci ukázali chuť po víťazstve a kolektívneho ducha, čo je veľmi dobré.
Našou slabou stránkou v oboch zápasoch bolo množstvo nepremenených pokusov z vyložených pozícií. Silnou stránkou bola kolektívna hra a veľká chuť zvíťaziť. Bojovnosť a nasadenie našich chlapcov dokázali doviesť obidva zápasy do víťazného konca. Za odvedený výkon si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

BBC Banská Bystrica : BK MŠK Žiar nad Hronom  42:55 (17:29)
Body:  Tončík 21, Štefanča 9, Galko 6, Barcík 5, Kňažko 4, Melaga 4, Považan 4, Jozefčák 2

BBC Banská Bystrica : BK MŠK Žiar nad Hronom  60:73 (22:35)
Body:  Tončík 22, Koppl 16, Štefanča 9, Kňažko 7, Melaga 7, Galko 4, Barcík 2, Pavol 2, Považan 2, Vonkomer 2

Tréner: Július Kucej
Asistent: Ladislav Balogh

Invalid Displayed Gallery