Inter Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 113 : 45 (36:21, 28:14, 21:4, 28:6)
Body: Ďurica 15, Kňažko 9, Holic 6, Balogh 5, Galko 4, Šonkoľ 4, Bobok 2
Hrali: Bielik, Herich, Šmondrk, Zorkóczy, Žemla

BSC Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 75 : 59 (26:19, 11:11, 14:21, 24:8)
Body: Holic 16, Galko 9, Šonkoľ 9, Žemla 9, Balogh 8, Kňažko 5, Ďurica 3
Hrali: Bielik, Bobok, Herich, Zorkóczy

Celoslovenská liga kadetov pokračovala pre nás prvý októbrový víkend v hlavnom meste, kde na nás
v sobotu čakal silný súper Inter Bratislava a v nedeľu BSC Bratislava. V zápase s favoritom tohtoročnej
súťaže sme sa snažili od prvých minút držať krok. Súper nám ale nič nedaroval a svojou agresívnou
obranou a veľmi rýchlym presunom do útoku nás zaskočil. Ich výšková prevaha a obrana po celom
ihrisku nám často krát komplikovala hru. Do polčasu chlapci bojovali zo všetkých síl, ale v druhej
polovici zápasu sa už prejavila únava, nakoľko Inter vo svojej hre intenzívne pokračoval počas celého
zápasu.
V nedeľu sme nastúpili odhodlane proti súperovi BSC Bratislava. Tento zápas bol o mnoho
vyrovnanejší, ako ten sobotný a našim cieľom bolo získať náskok od začiatku zápasu, aby sa postupne
mohli do hry zapojiť všetci hráči, čo sa nám však nepodarilo. Chlapci ale bojovali zo všetkých síl
a podarilo sa im vyrovnať skóre v tretej štvrtine na 51:51. Chuť po víťazstve bola veľká, ale bohužiaľ
nás zaskočila strelecká nemohúcnosť a pár nepremenených pokusov na začiatku poslednej štvrtiny,
kedy sa zápas pre nás definitívne zlomil. Nepodarilo sa nám ubrániť tri útoky po sebe a následne sme
stratili loptu viac krát po sebe a súper zrazu viedol o 15 bodov. Tento stav sme už bohužiaľ nedokázali
zvrátiť a musí to byť pre nás ponaučením do budúcich zápasov.
Chlapcom ďakujem za bojovnosť a snahu aj napriek prehratým zápasom.

Tréner: Július Kucej
Asistent: Eduard Frický