Kadeti na palubovke Svitu

Iskra Svit : BK MŠK Žiar nad Hronom 113 : 55 (74:29)
Bodovali a hrali: Kret Matej 18, Kaša Alex 11, Ondrík Oliver 8, Valent Matej 5, Kartík Maroš 5, Juhász Bruno 4, Kňažko Marek 2, Vonkomer Adam 2, Barcík Jakub, Truben David, Kondra Alexander

V dohrávke prvej ligy kadetov odohrali v sobotu Žiarčania zápas na palubovke Iskry Svit. Domáce družstvo patrí medzi favoritov súťaže čo bezpochyby ukázali od prvých sekúnd na palubovke. Hráči Svitu skoro celý zápas tlačili na našu rozohrávku a zónovým presingom dokázali získať veľmi veľa lôpt, ktoré bez problémov dopravili do nášho koša. Po oddychovom čase a taktickej porade sa hra a hlavne prechod na útočnú polovicu zlepšil, no stále sme vlastnými chybami, naivnými prihrávkami a nedôrazným zakončením strácali lopty. Nepomohli ani častejšie striedania, lebo aj hráči ktorí sa pozerali na banálne chyby svojich spoluhráčov z lavičky, hneď po príchode na palubovku sa ich dopúšťali tiež. 45 stratených lôpt hovorí za všetko.
Hrozivo vyzerajúci vysledok polčasu ako aj rozobranie chýb a následne niekoľkonásobné zopakovanie taktických pokynov v šatni, prinieslo ovocie v tretej štvrtine. Tú po výbornej obrane ako aj zlepšenej prechodovej fáze, Žiarčania vyhrali 14:12. V poslednej štvrtine si už domáci hráči bez problémov udržali vysoký náskok z prvého polčasu a ešte ho aj navýšili. Za tretiu štvrtinu treba hráčov Žiaru pochváliť. Ukázali, že vedia hrať basketbal, bojovať a dať do hry aj srdiečko. Z ostatných štvrtín sa musíme všetci poučiť, analyzovať chyby a čo najskôr zapracovať na ich odstránení.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Jakub Švec