V piatok 18.10. odohrala U20 zápas proti družstvu Prievidze

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBA Prievidza 84 : 100 (26:26, 46:51, 65:74, 84:100)

Bodovali a hrali: Kaša Alex 29, Heinz Albert 13, Truben David 12, Juhász Bruno 10, Tomík Rafael Ján 5, Čierny Adam 5, Bernáth Dominik 3, Valent Matej 3, Melaga Matúš 2, Mališ Branislav 2,

Kňažko Marek, Olajec Patrik

V piatok 18.10. odohrala U20 zápas proti družstvu Prievidze. Do zápasu lepšie vstúpil súper, ktorému domáci hráči dokázali konkurovať len v prvej štvrtine. Tá skončila vyrovnane 26:26. V priebehu ďalších minút sa hral atraktívny basketbal, kde sa hráči obidvoch družstiev zamerali hlavne na útok. Polčasový výsledok 46:51 bol obrazom presných a efektívnych zakončení a slabej nedôslednej obrany, hlavne domáceho družstva. Aj v ďalšej časti hry padalo veľa košov, hlavne z rúk Prievidžanov, ktorí premenili 11-trojbodových pokusov proti trom žiarskym, čo bol rozdielový moment v zápase.

Veríme, že v najbližšom čase sa všetci kľúčoví hráči doliečia a družstvo U20 bude pokračovať vo výkonoch z kvalifikácie.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Miroslav Grznár