Vysoká prehra kadetov na palubovke Levíc a Bánoviec

Sobota 30.11.2019 a nedeľa 1.12.2019 , Celoslovenská liga kadetov

ŠBK Junior Levice – MŠK BK Žiar nad Hronom 126 : 42 (34:11, 36:12, 25:15, 31:4)
Body: Balogh 15, Šonkol 12, Ďurica 6, Žemla 6, Bobok 3
Hrali: Bielik, Melaga, Kňažko, Mihálka, Janek

BBK Bánovce n. Bebravou – MŠK BK Žiar nad Hronom 104 : 38 (24:7, 32:9, 26:12, 22:10)
Body: Balogh 16, Žemla 8, Ďurica 5, Kňažko 3, Bielik 2, Bobok 2, Mihálka 2
Hrali: Melaga

Žiarski kadeti vycestovali v poslednú novembrovú sobotu na zápas do Levíc. Už dopredu nám bolo jasné, že nás čaká ťažký zápas s basketbalovou školou. Bohužiaľ sa naše obavy aj potvrdili a naši chlapci dostali tvrdú príučku a ozajstnú školu basketbalu. S rozbehnutým súperom sme absolútne nestačili od začiatku až do konca zápasu, o čom svedčí aj výsledok stretnutia. V tomto zápase sme mali akoby zviazané ruky vo všetkých herných činnostiach, nedokázali sme dať kôš ani z vyložených šancí, čo súper vždy využil neskutočne rýchlym prechodom do útoku a dal nám kôš. Každú štvrtinu sme prehrali takmer o 20 bodov a v poslednej štvrtine sme už dali len 4 body, čo je bohužiaľ na kategóriu kadetov veľmi málo.

V nedeľu sme odohrali zápas v Bánovciach v skorých ranných hodinách. Aj napriek príučke z predchádzajúceho dňa zápas prebiehal veľmi podobne ako v Leviciach. Opäť nás premohla strelecká nemohúcnosť , veľmi slabá obrana a tiež veľmi málo doskokov, čo sa ukázalo aj na výsledku zápasu. Aj napriek vysokým prehrám stále verím, že chlapcom ostane chuť sa zlepšovať a pracovať na sebe. Ďakujem všetkým chlapcom za účasť.

Tréner: Július Kucej
Asistent: Eduard Frický